Pielęgnacja skóry naturalnej

Odpowiednio traktowana skórzana torba nie starzeje się, a z czasem zyskuje na wyglądzie i wartości.
Właściwa pielęgnacja jest kluczem do tego, aby cieszyć się swoją torebką przez długie lata. Dbanie o skórzaną torebkę wcale nie jest skomplikowane. Będzie wspaniale, jeśli będziesz przestrzegać poniższych kroków:

Impregnacja torebki ze skóry naturalnej

Zadbaj o trwałość i piękno swojej torebki damskej wykonanej z zamszu lub gładkiej skóry, impregnując ją od razu po zakupie. Dzięki temu zapewnisz ochronę przed plamami wody i lekkimi zabrudzeniami. Aby cieszyć się długotrwałym efektem, regularnie powtarzaj ten proces co sześć do ośmiu tygodni. Pamiętaj, aby wybrać impregnat odpowiedni dla rodzaju skóry i przeprowadzić próbę na niewidocznym miejscu torebki, by zagwarantować jej doskonałą kondycję na wiele sezonów.

Czyszczenie torebek ze skóry licowej

Usuń lekkie skazy za pomocą wilgotnego ręcznika. Cięższe plamy można usunąć za pomocą delikatnych środków czyszczących. W przypadku większych powierzchni polecamy profesjonalne kremy do czyszczenia skóry. Pamiętaj, że skóra, pod wpływem impregnatów może zmienić odcień.

Odpowiednio traktowana skórzana torba nie starzeje się, a z czasem zyskuje na wyglądzie i wartości.

Czyszczenie torebek zamszowych

Skóry o szczotkowanej powierzchni zewnętrznej są bardziej wrażliwe i wymagają specjalnej pielęgnacji. Z tego powodu nie należy usuwać plam za pomocą wody lub płynnych środków czyszczących. Zamiast tego użyj szczotki do skóry lub miękkiej szmatki, aby wyszczotkować plamy.
Na tłustą niedużą plamę można też zastosować sproszkowaną białą kredę. Należy posypać proszkiem poplamione miejsce i pozostawić na kilka godzin. Następnie usunąć kredę i delikatnie wyszczotkować pozostałość.

Należy pamiętać, że mokrej skóry nie suszymy blisko źródła ciepła, czyli daleko od grzejników.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *